Radiotelefony Tetra nie należą do tanich ani popularnych. Nie pracują też z modulacją analogową – ale są w FM-Poland od jakiegoś czasu. Ich specyfika wymusiła drobną modyfikację standardowego interfejsu bazującego na dwóch torach audio oraz dwóch sygnałach sterujących PTT / COS. Ten ostatni porostu w Tetrze nie jest wykorzystywany. Zamiast niego jest za to port komunikacji, który wypada połączyć za pośrednictwem separatora.
Podobnie jak w intefejse FM-MOTO v1.0 płytka została wyposażona w gniazda one-wire [1-W]: gdzie można podpiąć np. popularny termometr, złącze UART z zasilaniem [VCC-COM, TX-COM] oraz I2C idealne dla wyświetlacza [SDA, VCC-I2C].
Interfejs komunikacji z terminalem Tetra został odseparowany galwanicznie układem SI8422BB-D-ISR [U5]- zdolnym przenosić dość wysokiej częstotliwości kluczowania. Z pewnością Tetra go nie wykorzysta w pełni – ale jak już wspominałem terminale nie są tanie, więc nie warto oszczędzać na separacji – zależy nam na ochronie terminala w każdym calu.
Na płytce znajduje się pełna separacja audio via dwa transformatorki 1:1 Z600 (PM-NP-1001-B1L) oraz popularny separator 4n25s (dla PTT).
Wystarczy podłączyć przewód do TRX w/g schematu. Należy pamiętać, że masa TRX a masa komputerka powinny pozostać odseparowane.
LED RX w przypadku standardowej inplementacji nie jest wykorzystywany – informacja płynie za pośrednictwem PEI. Nic nie stoi na przeszkodzie by zaprogramować mały skrypt i podnosić GPI0 za pośrednictwem OPIZ, moża też wykorzytać diodę do innych celów.
Gotowe płytki, bywają w FM-POLAND w przypadku, gdy pracujemy nad kolejnymi uruchomieniami przemienników. Pytaj o płytki u SP5OSP i SP5RC.